Home Bydlení Víte, co vše umí rekuperační jednotka?

Víte, co vše umí rekuperační jednotka?

0
Víte, co vše umí rekuperační jednotka?

Rekuperace se u nás při stavbách domů i bytů, ale také při rekonstrukcích nemovitostí stále více skloňuje. Důvody jsou prosté. Díky ni můžete ušetřit peníze za vytápění, a částka to není rozhodně zanedbatelná. Ještě důležitější však pro mnohé je, že může kvalitní a spolehlivá rekuperační jednotka pozitivně ovlivnit vaše zdraví. A máte-li doma alergika, pocítíte její účinky možná ještě citelněji.

Rekuperace a její přednosti

Rekuperace do bytu přináší čistý čerstvý vzduch. Větrání s rekuperací probíhá automaticky, potichu, aniž byste museli větrat okny nebo dveřmi. Díky tomu je možné ušetřit na vytápění 60 – 70 % původní ceny.

Už vám nemusí vadit, že se některé dny nedostanete ven kvůli svému pracovnímu vytížení. Ať už budete doma pečovat o děti, vařit nebo se učit, díky rekuperaci budete stále dýchat čerstvý vzduch, který má navíc stabilní teplotu.

Rekuperace vzduchu vás ochrání od hromadění vlhkosti, a tím i od plísní na stěnách nebo třeba v koupelně. Pohlídá i stálou teplotu, přiměřenou vlhkost, která je prospěšná vašemu zdraví.

Obávat se nemusíte ani radonu, který se může do budov dostávat z podloží. Pravidelné měnění vzduchu případný radon ve vzduchu elegantně odvětrává.

Máte-li doma alergika, určitě pocítí zlepšení svého stavu, pokud má alergii na prach, pyl nebo bakterie. Rekuperace má kvalitní filtry, které odstraní až 99 % jmenovaných složek vzduchu.

Usaďte rekuperaci do jakéhokoli interiéru

Nemusíte se bát, že pro rekuperační jednotku nenajdete místo. Lze ji umístit na stěnu, do podhledů, ale také do šatny, skříně, komory, prádelny… Záleží, pro který model se rozhodnete, ale může mít až 97,4 % účinnost rekuperátoru, až 99 % účinnost filtrace, 4 výkonové stupně, snadné ovládání formou mobilní aplikace nebo dálkového ovládání…

Kompletní informace o rekuperačních jednotkách i rekuperaci najdete na rekuperace-aldes.cz.


Rekuperace a tepelné čerpadlo je moderní způsob vytápění rodinného domu. Vše můžete vyhledat na technika24.cz.