Home Zahrada Pořádek v garáži. 4 tipy, jak na to

Pořádek v garáži. 4 tipy, jak na to

0
Pořádek v garáži. 4 tipy, jak na to

Garáž je v mnoha domácnostech bojištěm shromažďování takových věcí, které se již nepoužívají, ale rozloučit se s nimi navěky je kvůli něčemu obtížné. Mezi nimi se najdou i předměty, které se do bytu nevejdou nebo ještě nedostaly své ideální místo, například neuvážené zakoupené obrazy, ozdoby a podobné zbytečnosti. Pokud v poslední době vám stále častěji napadá, že tohoto chaosu byste se už konečně měli zbavit, jste na dobrém místě. Poradíme vám, jak můžete svoji garáž uklidit tak, aby splňovala svoji původní funkci.

Garáž – 2
Absolutní selekce

U tohoto bodu bychom chtěli poznamenat, že pokud na přeměnu své garáže nemáte dost času, do tohoto procesu se raději ani nepouštějte. Pořádek bude totiž jen polovičatý, pokud základ nebude čistý. Možná znáte knihu Kouzelný úklid od Marie Kondo. Podle této metody byste například při úklidu šatníku měli všechny kusy oblečení vyjmout a položit na jednu spoustu, poté vše vyselektovat po jednom. Je nám jasné, že v garáži nebude tento postup úplně jednoduchý, přesto je jednoznačně zapotřebí. Proto, prvním krokem by mělo být to, že vynesete všechny předměty na dvůr, včetně polic a regálů, pokud nějaké máte.

Pokud jste se rozhodli nevymalovat stěny, alespoň je přetřete, aby byly opravdu čisté. Vysávejte a omyjte podlahu. Můžete tak učinit i vícekrát. Než se vnitřek suší, pusťte se do selekce předmětů na dvoře. Na jednu stranu položte to, co by ve vyčištěném prostředí mělo mít své místo, a na druhou to, co už nepoužíváte. Buďte nekompromisní, myslete na krásný výsledek, který vás čeká po pořádné selekci.

Nepořádek v garáži
Náhrada poškozených předmětů

Důležité je i to, abyste se zbavili poškozených věcí nebo je opravili ještě před tím, než je vrátíte dovnitř. Ruku na srdce. „Opravím to později,“ ve skutečnosti znamená to, že na daný předmět zapomenete hned poté, co ho položíte na polici. Vyměňte výplň v rámu rozbitého zrcadla, zbavte se rozbitých kuchyňských potřeb a objednejte si nové pneumatiky namísto těch starých, které jste si dosud odkládali s vizí kreativních chvil v budoucnosti. Samozřejmě, klidně z nich vyrobte květináče, přelézku nebo taburetku, ale udělejte to nyní, tedy ihned po návštěvě Oponeo.cz, kde si zakoupíte nové kousky, které budou splňovat tu původní funkci pneumatik.

Pneumatiky
Kategorie, oddělení

Zahradní nářadí opřeno o pytle se zimním oblečením, krásný nový dron položený na kbelíku s barvou na zeď, krabice vína pod zahradním nábytkem. Takto pořádek věru nebude. Respektive bude jen do té doby, než se v garáži nezačnou opět hromadit různé věci, a najednou ztratíte přehled v tom, co máte kde hledat. Abyste takovému chaosu předešli, vytvořte různá oddělení. Pomůcky do zahrady, předměty související s vaším hobby, úklidové nářadí atd., to vše by mělo být odloženo odděleně, v k tomu vymezeném, samostatném koutku.

Praktickým nápadem je i to, že jednotlivé věci rozdělíte podle toho, jak často je používáte. To, co potřebujete jen jednou za čas, by se mělo nacházet výše a vzadu, a to, co je součástí vašeho života dennodenně, umístěte ve svém zorném poli nebo na spodních policích a před ostatními předměty.

Tento odstavec bude zajímavý zejména pro majitele takových garáží, které pravidelně navštěvují i ​​nejmladší členové domácnosti neboli děti. Mít zakázaná místa, ať už v interiéru, na dvoře nebo zahradě, může být zdrojem mnoha zbytečných konfliktů. Viděli jste už dětský nábytek vhodný do kuchyně, který je plně funkční? To samé můžete mít iv garáži.

Pokud umožníte svým dětem, aby dělali to, co vy, nejen, že je potěšíte, ale posilujete i jejich sebevědomí a pocit kompetentnosti. V neposlední řadě je budete doprovázet při osvojování různých dovedností, bude to nenásilná forma učení na partnerské úrovni. Děti do určitého věku velmi rádi napodobují dospělé.

V každé části garáže mějte také dětskou verzi. U police s vašimi hobby-pomůckami může stát jedna nižší, na které se budou nacházet malé, ale plně funkční alternativy „dospěláckých“ předmětů nebo věci související s vlastními zálibami těch nejmenších. Sehnat zahradní nářadí pro drobné ruce také není nic komplikované, ale pokud ve vaší garáži parkuje motorové vozidlo, najděte místo i pro menší elektrické autíčko. Je samozřejmě rozumné předejít nehodám kvůli nezkušenosti malých řidičů, naštěstí existují elektrická autíčka is dálkovým ovládáním, pomocí kterého můžete pomáhat svému dítěti při řízení. Kvalitní modely s touto a dalšími skvělými funkcemi můžete nalézt v internetovém obchodě Aeromodel.sk.