Home Hobby Jak vnést do interiéru staré dobré časy?

Jak vnést do interiéru staré dobré časy?

0
Jak vnést do interiéru staré dobré časy?

Obsah článku

Staré dobré časy v současné době
Co symbolizuje staré dobré časy?
Které retro dekorace dnes letí?
Starožitnosti jako doplňky s vysokou hodnotou
Nejkrásnější starožitnosti s nejvyšší hodnotou
Rada na závěr
Vzpomínky, nostalgie, návrat ke kořenům. To vše inspiruje milovníky někdejších trendů v oblasti bydlení k hledání stylů, jejichž uplatnění evokuje v domácnosti staré dobré časy. Možností, jak zařídit interiér v tomto duchu, je nepočítaně. Stačí si vybrat vhodné doplňky a kreativním způsobem je zakomponovat do prostoru.

Interiérových stylů, které evokují staré dobré časy, je hned několik. Pro každý z nich jsou typické vybrané barvy, vzory a materiály, které se vyznačují starším nádechem. Mezi ty nejoblíbenější patří retro, vintage, venkovský styl, rustikální styl či jiné směry, které čerpají z někdejších trendů. Všechny mají příznivý vztah k historii, což se podepisuje i na návrzích, které vnášejí do interiérů staré dobré časy.

Staré dobré časy v současné době

Zakomponování doplňků, které jsou typické pro klasické interiéry, nemusí udělat domácnost staromódní. Designérské tipy a triky, které chtějí vrátit do příbytků staré dobré časy, se často opírají o kombinace odstínů, vzorů a materiálů, které působí nadčasově. Při výběru bytového vybavení se nejedná o kvantitu. Příbytek evokující staré dobré časy nemusí být plný starých doplňků a historických předmětů. Klíčová je spíše kvalita as ní spojený citlivý výběr několika poutavých doplňků, které jsou středem pozornosti a tím z pokoje vytvářejí prostor dýchající klasikou schopnou vyniknout i ve spojení s novějšími prvky.

retro hodiny
Co symbolizuje staré dobré časy?

Historický nábytek.
Vzácné starožitnosti.
Ručně vyrobené ozdoby.
Přírodní prvky a materiály.
Lidové a historické motivy.
Které retro dekorace dnes letí?

Retro styl patří mezi hravé, rozmanité a kreativní, díky čemuž máme při výběru doplňků otevřené možnosti. Ve většině případů se jedná o dekorace, které odkazují na design 50. až 70. let 20. století. Doba se však posouvá as tím se do retro stylu dostávají doplňky typické pro pozdější období. Nejoblíbenější retro dekorace jsou však navzdory změnám doby stále stejné a letí i po letech.

Retro dekorace do kuchyně
Nejtypičtějšími doplňky do retro kuchyně jsou staré spotřebiče, hodiny a telefony, které byly využívány v prvních dekádách druhé poloviny 20. století.

Retro dekorace do dětského pokoje
V dětském pokoji nesmí chybět retro hračky, zejména autíčka, dřevěné koníky a plyšová zvířátka. Ty pravé retro hračky bývají většinou zhotoveny ruční výrobou.

Retro dekorace do obývacího pokoje
Obývací pokoj lze dekorovat mnoha způsoby. Na stěně vyniknou obrazy s dřevěným rámem a velkoformátové plakáty. Staré dobré časy na retro způsob se neobejdou ani bez dřevěného nábytku.

Retro dekorace do ložnice
Retro ložnice jsou na rozdíl od jiných místností poněkud minimalističtější. Velké zrcadlo s kovovým rámem či kovový svícen však určitě nebude působit jako nadbytečná dekorace.

Retro dekorace do obývacího pokoje
Starožitnosti jako doplňky s vysokou hodnotou

Ke klasice a starým dobrým časům patří také starožitnosti. Ty si nacházejí své místo v takto zařízených příbytcích bez ohledu na to, jaký interiérový styl v nich převládá. Podle konkrétního stylu však můžeme sázet na vhodné doplňky, které se budou do vybraného bytu či domu nejvíc hodit. Výběr starožitností by však neměl záviset jen na jejich vzhledu. Nákup vzácných doplňků s vysokou hodnotou je zároveň investicí, kterou bude možné časem ještě více zhodnotit.