Home Bydlení Zvažujete nákup rekuperace do bytu či domu? Její funkce jistě oceníte

Zvažujete nákup rekuperace do bytu či domu? Její funkce jistě oceníte

0
Zvažujete nákup rekuperace do bytu či domu? Její funkce jistě oceníte

Také jste si všimli, že si čím dál, tím víc osob pořizuje rekuperace do bytu? Je sice pravda, že nejde o levnou investici, avšak výhod má tato chytré zařízení hned několik a vynaložené peníze vám poměrně rychle vrátí. A nejen ty. Svou službou přispěje i k vašemu zdraví a zkvalitnění života v interiéru.

Jak funguje rekuperace?

Rekuperovat znamená získávat zpět teplo. Rekuperační jednotka funguje tak, že přivádí do interiéru čerstvý vzduch a odvádí ven teplý odpadní vzduch. Pomocí teplosměnné plochy uprostřed proudícího vzduchu, si umí předat teplo a zajisti, aby dovnitř proudil ohřátý vzduch, a to i přesto, že je venku právě mrazivo. Díky rekuperaci vzduchu do bytu větráte neustále s minimem úniku tepla, aniž byste otvírali okna.

Přednosti rekuperační jednotky

Pokud se rozhodnete pro koupi rekuperace do domu, zajistíte si čerstvý vzduch po 24 hodin denně. Bude tomu tak, ať už žijete kdekoli. Také ušetříte za vytápění, a to až ve výši 40 %. Zároveň nebudete muset řešit otvírání a zavírání oken, a tak ušetříte své zdraví.

Oceníte jistě i to, že bude skvěle odvětrávána vlhkost v koupelně i kuchyni, nebude docházet k jejímu hromadění a vzniku plísní, množení bakterií. Příjemnou teplotu budete mít doma po celý rok a nebudete se potýkat s průvanem. Stabilní teplota je zajištěna i v případě, že je venku mráz. Ulevíte si i v případě, že trpíte alergií.

Rekuperační jednotka umí odfiltrovat až 99 % bakterií, pylů a jemného prachu, což je pro alergiky velmi přínosné. Ovládat rekuperaci je možné na dálku za pomoci chytrého telefonu a stažené aplikace.

Kde koupit kvalitní rekuperaci?

Kvalitní rekuperace Zehnder a Aldes koupíte na webových stránkách reksystem.cz. Najdete zde i všechny další informace, nebo se můžete na cokoli zeptat.