Rozmanité Jižní Čechy jsou jako stvořené pro milovníky přírody a historie

0
65

 Užít si krásnou dovolenou s rodinou je možné i v České republice. Právě zmíněné Jižní Čechy nabízí řadu míst, kde se zabavit či něco zažít. Jedná se o oblast, která se může pyšnit největším počtem rybníků, historických měst a přírodních zajímavostí. Dominantou kraje je jistě řeka Vltava. Jižní část obklopuje především Šumava, takže místa, která tu najdete, rozhodně stojí za poznání. Stejně jako příroda, je i ubytování v Jižních Čechách rozmanité a každý tu najde to své.   

Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík byla dokončena v polovině dvacátého století a byla pojmenována podle stejnojmenného zámku. Ten se tyčí nad nádrží a zajisté stojí za návštěvu. Největší hloubka Orlíku je úctyhodných 74 metrů a objem vody se zařadil na první místo v ČR. Přijeďte se na Orlík vykoupat, zkusit vodní sporty nebo si užít hladinu a překrásnou okolní přírodu z malé plachetnice, kterou zde můžete zapůjčit.

Židova strouha

V těsné blízkosti Bechyně leží romantické údolí podobné kaňonu. Tudy protéká říčka Židova strouha. A proč takový název? Strouha je dlouhá dvacet kilometrů a dostala svůj název zřejmě po židech, kteří se tu ukrývali za vlády Vratislava II. Pokud při cestě nebudete křičet, jistě se vám naskytnou pohledy na celou řadu zajímavých živočichů. Například na střízlíka obecného, sedmihláska hajního, skokana hnědého a mnoho jiných.     

Česká Sahara

Vždy vás lákala Sahara? Jenže dostat se tak daleko, je pro vás nemyslitelné? V tom případě si ji užijte u nás v České republice. Sahara se nachází u Vlkova jižně od Veselí nad Lužnicí, a to v CHKO oblasti Třeboňsko. Tato písečná duna u nás vznikla už v době ledové a měří 80 metrů na délku a 60 metrů na šířku. Také teplotní rozdíl je tu znatelný, a proto se tu daří některým suchomilným rostlinám i hmyzu. Po prohlídce můžete pokračovat dále po naučné stezce Veselské pískovny.  

A pokud tu budete chtít strávit letní dovolenou, chalupy v Jižních Čechách nabízí ubytování pro rodiny s dětmi se zázemím, ale i v přírodě či blíže k městům.