Topaz jako šperkařský kámen

0
66

Šperky s drahými kameny i minerály a přírodními kameny nabízí celé spektrum řešení a lze je pořídit ve variabilním cenové hladině.

Šperky s topazem se obvykle pohybují ve vyšších cenových kategoriích, a to zejména proto, že se kámen velmi dobře kombinuje s drahými kovy, díky různé barevnosti je možné jej osazovat jak do stříbra (kde je preferují modré a červené odstíny), tak do zlata všech barev.

Topaz je výjimečný právě svou variabilitou – minerál se brousí do fasetu a podle tvarování kamene pak do tvaru kulatého, oválného nebo hruškovitého tvaru, velmi často je tak využíván jako alternativa diamantu.

Unikátní barevnost může být přírodní, specifických odstínů lze také dosáhnout uplatněním moderních postupů, které pomáhají zvýšit sytost nebo upravit barevnost do žádoucího tónu.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá úplněk nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.