Home Rady a návody Krbová vložka s výměníkem by neměla chybět v žádné domácnosti

Krbová vložka s výměníkem by neměla chybět v žádné domácnosti

0
Krbová vložka s výměníkem by neměla chybět v žádné domácnosti

V dnešní době, kdy jsou ceny za energie opravdu vysoko, spousta z nás přemýšlí, jak právě na energiích ušetřit. Pokud máte možnost pořídit si do bytu či domu krb, máte z části vyhráno. A nejlépe uděláte, když vám padne do oka krbová vložka s výměníkem na teplou vodu. Proč?

více v článku...

Krbová vložka s výměníkem

Krbová vložka s výměníkem nejenom, že zařídí teplo ve vaší domácnosti, a tím samozřejmě úspory za energie, ale také dodá pokoji designový nádech. Výměník navíc zajistí, že se teplo dostane plošněji po celé vaší domácnosti, a to i do odlehlejších pokojů. Jednoduše je také napojíte na ústřední topení a bojler, takže vám zajistí i teplou vodu. A to není všechno! Napojit je totiž můžete i na podlahové topení, a využít teplou vodu i pro tento účel.

Jaká krbová kamna zvolit?

V případě krbových kamen můžete vybírat z více druhů materiálu, ze kterých jsou vyrobeny.

  1. Litinová krbová kamna – tato varianta se hodí spíše do rodinných domů. Teplo dokážou skvěle rozvést po celé obytné ploše, nicméně kvůli litinovému materiálu chvíli trvá, než se úplně rozehřejí.
  2. Plechová krbová kamna – tento typ vyhřívání doporučujeme spíše na chaty či objekty, které nenavštěvujete pravidelně. Díky plechu máte totiž jistotu, že začnou topit prakticky okamžitě, co v nich zatopíte.

Výhody krbových kamen

Jasnou výhodu jsme zmínili již na začátku – a tou je bezesporu úspora financí za energie. Nicméně existují i další faktory, díky nimž byste si měli tento topný systém pořídit.

  • Ekologie – Pokud zvolíte pro otop kvalitní a suché dřevo, můžete si být jistí, že jste z ekologického hlediska udělali vše správně.
  • Vůně – Co k romantickému večeru potřebujete více, než pohled do praskajícího ohně a vůně dřeva linoucí se celou domácností?
  • Design – Krbová vložka s výměníkem je estetický prvek, který zaujme na první pohled. Pokud výběr krbu sladíte se svým interiérem, máte nadčasový a luxusní design jako lusknutím prstu.

Topíte doma v krbu?