Home Rady a návody Matrace 180×200 centimetrů – skvělá volba pro páry toužící po opravdovém komfortu

Matrace 180×200 centimetrů – skvělá volba pro páry toužící po opravdovém komfortu

0
Matrace 180×200 centimetrů – skvělá volba pro páry toužící po opravdovém komfortu

Zařizujete novou ložnici, anebo chcete svou starou matraci vyměnit za novou? Pro páry je nepochybně nejlepší volbou matrace o velikosti 180×200 centimetrů. Nabízí totiž dostatek prostoru. Nabízí se však i jiné varianty pro případ, že hledáte kompromis.

více v článku...

Matrace 180×200

Pro manželskou postel je matrace 180×200 centimetrů ideálním řešením. Tyto rozměry totiž poskytnou dostatek místa oběma partnerům. Můžete si tak užít prostor pouze pro sebe. Dopřejte si komfort, který manželská postel nabízí. Kromě toho se však takto veliká matrace hodí i pro případy, že někdy vaše děti stráví noc v posteli s vámi. Šířka 180 centimetrů nabízí více místa, než by se na první pohled mohlo zdát.

Matrace 160×200

V některých případech je jako manželská postel využívána také matrace 160×200 centimetrů. Ta každému z partnerů v podstatě nabízí 80 centimetrů prostoru, což je jako o trochu menší jednolůžko. Ani s touto matrací se tak nemusíte bát, že byste se nevyspali dobře. Pro dva skvěle poslouží, přičemž mnohdy je vhodnou volbou jako kompromis. Například v případě, že v ložnici nemáte tolik prostoru pro větší postel o šířce 180 centimetrů.

Matrace 140×200

Matrace 140×200 centimetrů lze jen stěží zařadit do kategorie jednolůžko či dvoulůžko. Tento rozměr totiž nabízí různé využití. Prostor si můžete užít jako jednolůžko, pokud toužíte po opravdu velké posteli. Výhodou této matrace je její nedělaná plocha. V některých případech může posloužit i jako dvoulůžko, například pro občasné přespání v pokoji pro hosty či jako varianta manželské postele do malé ložnice.

Rozměry matrace jsou tím prvním parametrem, nad kterým byste při výběru nové matrace měli přemýšlet. Právě od toho můžete poté pokračovat k výběru dalších vlastností matrace a vytvořit si komfortní místo pro spánek.