Praktická a elegantní mramorová kuchyně: Jak ji zařídit?

0
98

Mramorová kuchyně a její hlavní výhody
Nová mramorová kuchyně jako investice
Klíčová je mramorová pracovní deska
Další mramorové doplňky do kuchyně?
S čím zkombinovat mramor v kuchyni?
Rada na závěr
Elegance, odolnost, praktické využití, žádné škodlivé látky. Pozitiv, kterými se může mramor jako materiál pochlubit, je mnoho. Ne náhodou se stává součástí domácností, ve kterých se nejčastěji objevuje jako mramorová kuchyně.

Využívání mramoru jako materiálu má bohatou historii, která sahá až do období starověku. S příchodem syntetických prvků se postupně stáhl do pozadí a sloužil spíše jako dekorativní kámen využívaný při tvorbě luxusních zahradních dekorací. Návrat k přírodě z posledních let jej však vrátil na scénu, tentokrát jako materiál vhodný i do interiérů. Výsledkem toho je také mramorová kuchyně, která je zárukou funkčnosti, bezpečnosti a vkusného designu.

Mramorová kuchyně a její hlavní výhody

Mramor patří mezi nejodolnější přírodní kameny.
Mramorové zařízení vyžaduje minimální údržbu.
Mramorová kuchyně je zárukou moderního designu.
Mramor jako přírodní materiál není vůbec škodlivý.
Mramor v kuchyni lze sladit s mnoha materiály.
Nová mramorová kuchyně jako investice

Navzdory několika výhodám, kterými je mramorová kuchyně známa, musíme počítat is jistými mínusy. Tím největším je vyšší cena bytového vybavení z mramoru. Mramorová kuchyně patří mezi nejdražší ze všech kuchyní z přírodního kamene. Za více peněz však nabízí vyšší kvalitu a delší životnost, která se u nejkvalitnějších modelů počítá až v několika desítkách let. Navíc mramorové kuchyně nevyžadují téměř žádnou údržbu, což majitelům ušetří další peníze.

Na co všechno lze použít všestrannou sodu bikarbonu?

Víte, jaké všestranné využití má soda bikarbonu? Jak ji nejlépe využít při čištění? Je soda bikarbona vhodná jako přísada do jídel?

Soda bikarbona…
Jak vyčistit troubu – soda
Klíčová je mramorová pracovní deska

Mramorová kuchyně může být navržena v různých podobách. Ve většině případů v ní nechybí mramorová pracovní deska. Ta se jako hlavní pracovní nástroj a zároveň hlavní estetický prvek stává středem celé kuchyně. Výhodou mramorových pracovních desek je pestrý výběr odstínů, díky kterému může být mramorová kuchyně zařízena v tmavším i ve světlejším provedení. V obou případech je na výběr několik možností, jak mramor sladit s ostatním zařízením z jiných materiálů.

Mramorová pracovní deska – mramorová kuchyně
Další mramorové doplňky do kuchyně

Mramorový dřez
Upřednostníme-li pracovní desku z jiného materiálu a mramor chceme použít jen jako malý doplněk, můžeme vsadit na mramorový dřez. Mnohé z těchto dřezů jsou ručně vyráběny, což ještě více zvyšuje jejich kvalitu a estetický vzhled.

Mramorová zástěna
Zástěna plní praktickou i estetickou funkci. Kromě toho, že jde o dekorační panel ke kuchyňské lince, chrání také stěnu nad linkou, která může kvůli šířícím se výparům zežloutnout.

Mramorová podlaha
Podlahy z přírodního kamene se hodí do domácností, kde je zapotřebí vnést trochu chladného dojmu, případně do industriálně zařízených bytů. Platí to io mramorové podlaze, která je známá elegantní texturou, zejména v bílo-šedém zbarvení.

Mramorový obklad
Chladný dojem v místnosti vzbudí také mramorový obklad. Ten se však nedoporučuje využívat jako obklad celé kuchyně, jelikož příjemný chladný dojem vyvažující teplo kuchyně by se mohl změnit na neútulný syrový vzhled.