Investování do nemovitosti. Víte, co všechno vás čeká?

0
89
  1. Výběr a koupě nemovitosti
  2. Práce s nemovitostí
  3. Prodej nemovitosti
    Investování do nemovitosti bychom mohli rozdělit do 3 fází. Počítejte s tím, že nemusejí trvat stejně dlouho všechny 3, existují různé faktory, které mohou značně a občas nečekaně ovlivnit jejich průběh. Kromě toho, tato stadia lze rozdělit i na další podkategorie, ai to se může stát, že by vám více vyhovovalo vnímat tento proces jako jeden celek. Následující vysvětlení 3 fází investování do nemovitosti vám ale určitě pomůže jak při orientaci v tom, co všechno vás čeká, tak při zmírnění pocitu chaosu, který v podobných situacích prožívá skoro každý.

Investování do nemovitostí – 2

  1. Výběr a koupě nemovitosti

Dobře vybrat, levně koupit. Kdyby to bylo tak jednoduché! Říká se, že to, kdy a zda vůbec najdete vaši vysněnou nemovitost, je o náhodách, a také o tom, zda se na vás usměje štěstí. My si dovolujeme s tímto tvrzením naprosto nesouhlasit. Všechno se dá naučit, a není tomu jinak ani v tomto případě.

Než se pustíte do intenzivního hledání nemovitosti, věnujte dost času a energie samostudiu a virtuálnímu průzkumu trhu. Navštěvujte blogy a fóra, přečtěte si co nejvíce odborných článků. Dávejte si však pozor, aby byly z relevantních zdrojů, vždyť ve světě internetu můžete narazit bohužel na cokoli. Doporučujeme vám Investportal.sk, kde se můžete hodně dozvědět od odborníků a profesionálů, naleznete zde aktuální informace ze světa investic i doporučení, jak můžete rozumně zlepšit svůj aktuální finanční stav.

Investování do nemovitostí – 3
Potom začněte sledovat i inzeráty na prodej, koupi a pronájem nemovitostí, samozřejmě ve městě, ve kterém plánujete investovat. Pozorně studujte ceny, poměr ceny a kvality bytů a domů (naštěstí s tím nebude problém, protože jen málokdo nabízí svoji nemovitost bez fotek).

Zde přicházíme k dalšímu významnému kroku. Když se v této oblasti už budete pohybovat sebevědomě, budete vědět, co přesně chcete nebo jakým možnostem jste otevření, půjdete na lov osobně. To, že fotky někdy umí lhát, asi není pro vás žádnou novinkou a pravděpodobně počítáte s podobnými zklamáními. Ale totéž platí občas i na to, co vidíte živě. Jak je to možné? Inu, pokud nejste například architekt, jen stěží zjistíte, zda se v domě vašich snů pod povrchem neskrývá poškozená konstrukce střechy. Neváhejte tedy obrátit se na odborníka, který vám řekne, na co všechno se máte zeptat majitelů nemovitosti při setkání „face to face“, ale možná vás na obhlídku doprovodí i osobně.

Investování do nemovitostí – 4

  1. Práce s nemovitostí

Když koupíte nemovitost, to je jen začátek investičního procesu. Dům nebo byt vám peníze nepřinese, musíte pro to něco také udělat. Je možné, že vaším prvním úkolem bude renovace nemovitosti. Může se jednat o celkovou rekonstrukci nebo jen menší opravy a úpravy. I tato fáze vyžaduje pečlivé, zodpovědné a přesné plánování.

Nejprve se rozhodněte, kolik můžete nebo jste ochotni investovat do rekonstrukce, přičemž byste měli postupovat tak, abyste nakonec dokázali dosáhnout maximální návratnosti svých investic. Počítejte s tím, že vás mohou překvapit vyšší náklady, než jste čekali. Tady bychom se rádi vrátili na chvilku do první fáze a opět poukázali na důležitost správného výběru domu nebo bytu. Čím je stav koupené nemovitosti lepší, tím méně starostí a výdajů budete mít později. Každopádně, v tomto stadiu investičního procesu může být klíčové to, zda máte nějaké finanční rezervy.

Investování do nemovitostí – 5
Spoření na rezervu – Tipy jak mít více peněz
Možná, že vaším prvotním cílem je pronajmout svoji nemovitost, tedy nekoupili jste si ji za účelem prodeje za vyšší cenu. Snad ani nemusíme vysvětlovat, proč je tato druhá fáze důležitá iv tomto případě. Vždyť budete muset najít nájemníky, starat se o ně, respektive tyto starosti předáte realitní kanceláři, ale tím pádem se zvýší vaše náklady. Pokud základem vašeho byznys plánu je krátkodobé bydlení, bude to ještě náročnější, může vás to zaměstnat až na poloviční úvazek.